Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potrava pro andulky

V přírodě se andulky živí převážně moučnými semeny trav. V zajetí je pro ně náhražkou množství různých druhů prosa, lesknice a také kanáří zob nebo jitrocel. Na tuto potravu jsou po celé generace zvyklé a dobře ji snášejí. Proso musí být vždy neloupané!!!

Zob pro andulky by měl sestávat z následujících složek:

30% lesknice

30%bílé proso

10% japonské proso

20% plata

5% červené proso

5% loupaný oves

                                                Zelené krmení a ovoce:

Zelené krmení a ovoce andulky většinou milují! Ze své zkušenosti s Pikem mohu říci, že nejraději zobe listy pampelišky,jitrocel,meloun,jablko a broskev. Pro andulky je příjem této potravy důležitý, a to proto, že jim dodává velké množství vitamínů.

Minerální látky:

Další důležitou složkou stravy jsou minerály. Já své andulce dávám sépiovou kost, lávový kámen, a drcené mušle. Všechny tyto věci jsou běžně k dostání v obchodech. Drcené mušle nebo také písek, pomáhají andulkám při trávení. Další funkcí sépiové kosti je, že si o ni pták obrušuje zobák a drápky, čímž zabraňuje jejich přerůstání.

Samozřejmě důležitý je také pitný režim!!Andulka musí mít přístup k čerstvé vodě!

 

Ať už je to ovoce, zelenina, voda nebo zrní, všechny tyto věci bychom andulce měli měnit každý den, aby byla zachována jejich čerstvost a nemohly se tak v nich množit bakterie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

obyčejné andulky

(Jiří Lenský, 7. 6. 2019 17:46)

Měl bych dvě poznámky: Ač mi tady jeden chovatel vynadal, že jsem si nepořídil andulky chovné - nikdo to už prý nedělá, mě to vyhovuje.
Nyní k jídlu: mám párek a nechtějí ani mrkev, ani jablko, ani banán.
Zato jsem jim zkusmo nabídl ledový salát - to je neskutečné, nedají pokoj dokud celé množství nerozdrobí a požadují další. Pampeliška jim také chutná, ale ta rychle ztrácí čerstvost takže ji roztrhají na cáry.
Andulky mám 3 týdny, samička ke mně nemá důvěru, sameček komunikuje