Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klec pro andulky

                                        

Pokud se rozhodnete pořídit si andulku, v první řadě musíte myslet na klec. Je to velice důležitá věc, protože pták v ní bude trávit dost času, celou noc atd. Je důležité, aby se v ní andulka cítila dobře, aby se jí nebála, a aby ji brala jako své útočiště, kde se může schovat, a kde pokaždé najde potravu a čerstvou vodu!Jedině tak ji bude váš opeřený kamarád mít rád, a bude se do ní sám vracet, čímž předejdete nekonečnému honění ptáka po bytě za účelem dát ho do klece.

Andulka, a samozřejmě i ostatní ptáci, měla to štěstí, že byla obdařena křídly. Na to nesmíme zapomenout!! Každý den byste měli andulce umožnit, aby se prolétla! Jinak by se mohlo stát, že andulka ztratí svou kondici a začně tloustnout. ( Z vlastní zkušenosti vím, že takový stav je pro ptáka nebezpečný.Zvláště pokud máte doma ještě jiné zvíře! Andulka bez pohybu není schopna letět delší vzdálenost a padá na zem, kde na ni může čekat spousta nebezpečí.) A tady se musíte zamyslet nad tím, zda můžete andulce umožnit každý den alespoň hodinový let po bytě, domě. Ve zverimexech prodávají pro andulky takové ty klasické klícky, co jsou dlouhé přibližně 45 cm. Ovšem to je pro ptáka, který nemůže být pouštěn ven velice málo!! Pták se v takové kleci nemůže prolétnout, proto by délka klece měla být alespoň 80 cm.

Tvar klece. Tak to je další věc, která tak možná nevypadá, ale je důležitá! Andulka ráda šplhá a k tomu je nejlepší klec ve tvaru krychle nebo kvádru. Žádné oblinky a zdobení. Čím obyčejnější klec, ( co se týče tvaru ) tím lépe. Nemůže se tak stát, že by se andulka při šplhání zranila!Ke šplhání musí být mříže rovné, takže kulatá klec také není ideální.

Další důležitou věcí klece je barva mříží. I když snad na všech klecích prodávaných v obchodech jsou mříže bílé, je to špatně. Samozřejmě to není nějaká obrovská chyba, jen jde o to, že čím tmavší mají mříže barvu, tím lépe na vás ptá skrz ně vidí. To je, jak asi tušíte, důležité hlavně v době ochočování. Přes tmavé mříže s ptáčkem zkrátka navážete lepší kontakt.

Snad nejdůležitější věc, na kterou si musíte dát pozor, je zkontrolovat, jestli má klec výsuvné nebo jinak dobře přístupné dno. Je to důležité pro čištění klece. Je to praktické a lépe se tak  při mytí zbavíte všech bakterií.

Hezká a prostorná klec pro andulky.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář